Mobil Uygulama

Android & IOS

Gününüzde insanların neredeyse %90’ı artık internete ellerindeki akıllı cep telefonları ile ulaşmaktadırlar. Bu yüzden web sitenizin mutlaka nobil uyumlu olması gerekmektedir. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse insanların çoğu web sitenize girmez ya da sitenizi hemen terk eder.

Peki mobil uyumlu web sitesi ne demektir? Mobil uyumlu web sitesi (responsive), akıllı telefon ve tablet ile siteye giriş yapıldığında, web sitesinin ekran boyutlarının siteye giriş yapılan mobil cihazın ekran boyutlarına göre otomatik olarak şekillenmesi demektir.  Böylece kullanıcı hiç zorlanmadan zorluk çekmeden, ekran üzerinde siteyi sağa sola çekme gereği duymadan site içindeki tüm sayfaları rahatlıkla gezebilir. Bu özelliğinden dolayı  kullanıcılar mobil uyumlu web sitelerini tercih ederler.Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse kullanıcıyı bıktırır ve zaman kaybetmek istemeyen kullanıcı sitenizi terk eder. Ayrıca Google gibi arama motorları da mobil uyumlu web sitelerini tercih ederler.

Gerek kullanıcıları web sitenizden kaçırmamak gerekse arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir.

Mobil uygulama ise mobil uyumlu siteden farklı bir kavramdır. Mobil uygulama akıllı telefon ve tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış yazılımlara denmektedir. Mobil uygulamalar kullanılacak olan cihazın türüne göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır. Uygulama iphone, ipad gibi cihazlarda ya da Samsung, HTC gibi android işletim sistemi kullanan tablet ya da akıllı telefonlarda farklı şekillerde geliştirilir.

Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse ya da mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız bizi aramanız yeterli…