MİKRO SİTE

Mini Web Sitesi

Kelime anlamı olarak mikro site daha ‘’küçük web sitesi’’ ya da “mini web sitesi ” olarak düşünülebilir. Ancak gerçek böyle değildir.

Mikro site herhangi konu üzerine yoğunlaşmış bir web sitesi demektir. Örneğin genel cerrahi doktorusunuz ve basur hastalığı ile ilgileniyorsunuz. www.basur.com ya da www.basurtedavisi.com isminde bir websitesi açabilirsiniz.

Mikro site ile alanınıza giren bir hastalık, tıbbi işlem ya da mesleki ilgi alanlarınızdan birine özel bir web sitesi yaptırırsanız, sadece bu alana yoğunlaşmış bir mini web sitesine sahip olmuş olursunuz.

Mikro web siteniz belli bir konuya odaklı olması nedeniyle daha iyi bir tanıtım, daha iyi bir SEO (Search Engine Optimization) imkanı ve daha iyi bir akılda kalıcılık sağlar. Bu kelimelerle ilgili Google gibi arama motorlarında yapılan aramalarda, mikro web siteniz daha ön sayfalarda belki de ilk sayfada listelenecektir. Böylelikle daha çok internet kullanıcısı mikro web sitenizi ziyaret edecek ve size ulaşacaktır.

Mikro web sitesi için öncelikle uygun bir alan adınızın (domain) olması gerekir. Aşağıdaki alan adlarından sizin için uygun olanı seçip bizimle iletişime geçerek mikro websitesi sahibi olabilirsiniz.